540CAC70M6560BAG
Mfr.Part #
540CAC70M6560BAG
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
CMOS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
108mA
Frequency :
70.656MHz