540CAB24M0000BBG
Mfr.Part #
540CAB24M0000BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
108mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Frequency :
24MHz
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
1.5ns
Series :
Ultra™ Si540
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Operating Frequency :
24MHz
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V