540CAA25M0000BAG
Mfr.Part #
540CAA25M0000BAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Current - Supply (Max) :
108mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
25MHz
Fall Time-Max :
1.5ns
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE AVAILABLE; TR
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Frequency :
25MHz
Output :
CMOS
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Datasheets
540CAA25M0000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 540CAA25M0000BAG
540CAA25M0000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD