540CAA153M600BBG
Mfr.Part #
540CAA153M600BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
153.6MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
108mA
Frequency :
153.6MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V