540CAA128M000BBG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
540CAA128M000BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 128MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Ultra™ Si540
Fall Time-Max :
1.5ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Rise Time-Max :
1.5ns
Supply Voltage :
3.3V
Output :
CMOS
Operating Frequency :
128MHz
Frequency :
128MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
108mA
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%