540BBA250M000ABGR
Mfr.Part #
540BBA250M000ABGR
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED
Voltage - Supply :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
111mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency :
250MHz
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
Operating Frequency :
250MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Series :
Ultra™ Si540
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rise Time-Max :
0.35ns
Datasheets
540BBA250M000ABGR
Skyworks Solutions, Inc. 540BBA250M000ABGR
540BBA250M000ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD