540BAA80M0000BCG
Mfr.Part #
540BAA80M0000BCG
Description
OSCILLATOR SMD
Oscillators
Housing Color :
Green
Frequency :
80 MHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Body Orientation :
Straight
Termination Method :
Solder
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Mounting Type :
Surface Mount
Base/Housing Material :
Polyester
Product Status :
Active
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Enable/Disable
Contact Material :
Phosphor Bronze
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-55 to 105 °C
Ratings :
Package :
Strip
Spread Spectrum Bandwidth :
Mounting :
Through Hole
Contact Plating :
Gold
Current - Supply (Max) :
111mA
Pitch :
3.1800 mm
Datasheets
540BAA80M0000BCG
Skyworks Solutions, Inc. 540BAA80M0000BCG
540BAA80M0000BCG datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD