540BAA400M000BCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
540BAA400M000BCG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Current - Supply (Max) :
111mA
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Series :
Ultra™ Si540
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency :
400 MHz
Datasheets
540BAA400M000BCG
Skyworks Solutions, Inc. 540BAA400M000BCG
540BAA400M000BCG datasheet pdf and Unclassified product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD