540BAA150M000BBGR
Mfr.Part #
540BAA150M000BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Output :
LVDS
Frequency :
150MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
111mA
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Series :
Ultra™ Si540
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
150MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Datasheets
540BAA150M000BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 540BAA150M000BBGR
540BAA150M000BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD