540BAA125M000BBGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
540BAA125M000BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Surface Mount :
yes
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
125MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
4 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
125MHz
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Series :
Ultra™ Si540
Operating Temperature :
-40°C~85°C