540ACA20M0000ACG
Mfr.Part #
540ACA20M0000ACG
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.056 (1.43mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Max) :
132mA
Package :
Strip
Ratings :
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
20 MHz
Output :
LVPECL
Datasheets
540ACA20M0000ACG
Skyworks Solutions, Inc. 540ACA20M0000ACG
540ACA20M0000ACGR datasheet pdf and Oscillators product details from Skyworks stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD