540ABA156M250ABG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
540ABA156M250ABG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency :
156.25MHz
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
132mA
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.056 1.43mm
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVPECL
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
156.25MHz
Series :
Ultra™ Si540
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.43mm
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
540ABA156M250ABG
Skyworks Solutions, Inc. 540ABA156M250ABG
540ABA156M250ABGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD