540AAC100M000BBGR
Mfr.Part #
540AAC100M000BBGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
0.35ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
132mA
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
100MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
Ultra™ Si540
Output :
LVPECL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
540AAC100M000BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 540AAC100M000BBGR
540AAC100M000BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD