540AAA24M0000BCGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
540AAA24M0000BCGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Frequency :
24 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
Ultra™ Si540
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Output :
LVPECL
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
145mA