54-CBSF-3.0X4.75
Mfr.Part #
54-CBSF-3.0X4.75
Description
RF SHIELD 3" X 4.75" T/H
Factory Lead Time :
4 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height - Overall :
0.500 12.70mm
Length - Overall :
4.750 120.65mm
Width - Overall :
3.000 76.20mm
Datasheets
54-CBSF-3.0X4.75
Shield, 2-Piece 0.500 12.70mm 3.000 76.20mm Through Hole 4.750 120.65mm Non-Vented 50-CBS
54-CBSF-3.0X4.75 Overview
54-CBSF-3.0X4.75 Features
50-CBS
54-CBSF-3.0X4.75 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
54-CBSF-3.0X4.75 RF Shields applications.
  • Electric and magnetic transmissions
  • Computer
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC