54-CBSA-5.75X6.0X0.5
Mfr.Part #
54-CBSA-5.75X6.0X0.5
Description
RF SHIELD 5.75" X 6" T/H
Width - Overall :
5.750 146.05mm
Packaging :
Bulk
Length - Overall :
6.000 152.40mm
Factory Lead Time :
2 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Overall :
0.500 12.70mm
ROHS3 Compliant
Leader Tech Inc. 54-CBSA-5.75X6.0X0.5
Shield, 2-Piece 0.500 12.70mm 5.750 146.05mm Through Hole 6.000 152.40mm Non-Vented 50-CBS Bulk
54-CBSA-5.75X6.0X0.5 Overview
54-CBSA-5.75X6.0X0.5 Features
50-CBS
A solid enclosure of Bulk
54-CBSA-5.75X6.0X0.5 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
54-CBSA-5.75X6.0X0.5 RF Shields applications.
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC