53D682G025HL7
Mfr.Part #
53D682G025HL7
Description
CAP ALUM 6800UF 25V AXIAL
Tolerance :
-10% +75%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.886Diax2.142L 22.50mmx54.40mm
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
6800µF
Length :
54.4068mm
Datasheets
53D682G025HL7
53D 6800μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.886Diax2.142L 22.50mmx54.40mm -40°C~85°C Polar Axial, Can