536L250X2GA5
Mfr.Part #
536L250X2GA5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 25.0MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±280ppb
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCTCXO
Current - Supply (Max) :
10mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Frequency :
25MHz