536EC156M250DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
536EC156M250DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Max) :
121mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
156.25MHz
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si536
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVPECL
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
156.25MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
536EC156M250DG
Skyworks Solutions, Inc. 536EC156M250DG
536EC156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD