536EB156M250DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
536EB156M250DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.35ns
Reach Compliance Code :
Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si536
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.35ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
121mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
156.25MHz
Frequency :
156.25MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
536EB156M250DGR
Skyworks Solutions, Inc. 536EB156M250DGR
536EB156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD