536BB159M375DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
536BB159M375DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
98mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
159.375MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Supply Voltage :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
159.375MHz
Series :
Si536
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVDS
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Datasheets
536BB159M375DGR
Skyworks Solutions, Inc. 536BB159M375DGR
536BB159M375DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD