535FB312M500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
535FB312M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Rise Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Function :
Enable/Disable
Series :
Si535
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output :
LVDS
Frequency :
312.5MHz
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Fall Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
312.5MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
98mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±20ppm