535FB156M250DG
Mfr.Part #
535FB156M250DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Height :
1.8034mm
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.35ns
Function :
Enable/Disable
Series :
Si535
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.35ns
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
156.25MHz
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Published :
Operating Frequency :
156.25MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
6
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Supply Current :
98mA