535EL250X2GT5
Mfr.Part #
535EL250X2GT5
Description
XTAL OSC TCXO 25.0MHZ CLPSW
Type :
TCXO
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Frequency :
25MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current - Supply (Max) :
10mA
Operating Frequency :
25MHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm