531WB104M166DGR
Mfr.Part #
531WB104M166DGR
Description
XTAL OSC XO 104.1660MHZ CML SMD
Oscillators
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
104.166MHz
Current - Supply (Max) :
108mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
104.166MHz
Output :
CML
Series :
Si531
Power Supplies :
1.8V
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Number of Terminations :
6
Voltage - Supply :
1.8V
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
1.8V
Datasheets
531WB104M166DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531WB104M166DGR
531WB104M166DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD