531RB212M500DG
Mfr.Part #
531RB212M500DG
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVPECL
Current - Supply (Max) :
121mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
XO (Standard)
Number of Terminations :
6
Frequency :
212.5MHz
Operating Supply Voltage :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
212.5MHz
Datasheets
531RB212M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 531RB212M500DG
531RB212M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD