531KA136M718DG
Mfr.Part #
531KA136M718DG
Description
XTAL OSC XO 136.7180MHZ CML SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
136.718MHz
Output :
CML
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
108mA
Voltage - Supply :
1.8V
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Frequency :
136.718MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Datasheets
531KA136M718DG
Skyworks Solutions, Inc. 531KA136M718DG
531KA136M718DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD