531FC156M250DG
Mfr.Part #
531FC156M250DG
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Oscillators
Max Duty Cycle :
55 %
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Max Supply Current :
98mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Supplies :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Qualification Status :
Not Qualified
Output :
LVDS
Operating Frequency :
156.25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.8034mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2.5V
Weight :
186.029571mg
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Depth :
5mm
Series :
Si531
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Published :
Enable/Disable
Current Rating :
98mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
156.25MHz
Termination :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±7ppm
Number of Pins :
6
Type :
XO (Standard)
Mount :
Surface Mount
Datasheets
531FC156M250DG
Skyworks Solutions, Inc. 531FC156M250DG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD