531FA233M250DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
531FA233M250DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 233.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Power Supplies :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
LVDS
Series :
Si531
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
233.25MHz
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
98mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
233.25MHz
Datasheets
531FA233M250DG
Skyworks Solutions, Inc. 531FA233M250DG
531FA233M250DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD