531FA212M500DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
531FA212M500DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Published :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si531
Number of Terminations :
6
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
LVDS
Operating Frequency :
212.5MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Supply Voltage :
2.5V
Number of Pins :
6
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
98mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Radiation Hardening :
No
Frequency :
212.5MHz
Supply Voltage :
2.5V