531FA204M800DGR
Mfr.Part #
531FA204M800DGR
Description
XTAL OSC XO 204.8000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Qualification Status :
Not Qualified
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
98mA
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
204.8MHz
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Power Supplies :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Number of Terminations :
6
Frequency :
204.8MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVDS
Datasheets
531FA204M800DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531FA204M800DGR
531FA204M800DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD