531EC148M500DGR
Mfr.Part #
531EC148M500DGR
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency Stability :
±7ppm
Max Duty Cycle :
55 %
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
15pF
Current Rating :
121mA
Operating Frequency :
148.5MHz
Number of Pins :
6
6-SMD, No Lead
Power Supplies :
2.5V
JESD-609 Code :
e4
Weight :
186.029571mg
Height :
1.8034mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Max Supply Current :
121mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Mount :
Surface Mount
Published :
Number of Terminations :
6
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
148.5MHz
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
531EC148M500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531EC148M500DGR
531EC148M500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD