531DC419M300DG
Mfr.Part #
531DC419M300DG
Description
XTAL OSCILLATOR
Current - Supply (Max) :
108mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Frequency :
419.3MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Frequency Stability :
±7ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
CML
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
531DC419M300DG
Skyworks Solutions, Inc. 531DC419M300DG
531DC419M300DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD