531DC156M250DGR
Mfr.Part #
531DC156M250DGR
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
Crystal
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Terminations :
6
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power Supplies :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
156.25MHz
Output :
CML
Operating Frequency :
156.25MHz
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
108mA
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm
Datasheets
531DC156M250DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531DC156M250DGR
531DC156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD