531BB167M332DG
Mfr.Part #
531BB167M332DG
Description
XTAL OSC XO 167.3320MHZ LVDS SMD
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Output :
LVDS
Number of Terminations :
6
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
167.332MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
98mA
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
167.332MHz