531BA98M0000DG
Mfr.Part #
531BA98M0000DG
Description
XTAL OSC XO 98.0000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Tape and Reel
Base Resonator :
Crystal
Fall Time-Max :
0.35ns
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
98MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±50ppm
Qualification Status :
Not Qualified
Power Supplies :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Supply Voltage :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
98MHz
Output :
LVDS
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
6-SMD, No Lead
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
98mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
531BA98M0000DG
Skyworks Solutions, Inc. 531BA98M0000DG
531BA98M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD