531BA50M0000DGR
Mfr.Part #
531BA50M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
6 Weeks
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency Stability :
±50ppm
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
50MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Fall Time-Max :
0.35ns
Output :
LVDS
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Si531
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
98mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
50MHz
Additional Feature :
Tape and Reel
Type :
XO (Standard)
Datasheets
531BA50M0000DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531BA50M0000DGR
531BA50M0000DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD