531AC168M201DGR
Mfr.Part #
531AC168M201DGR
Description
XTAL OSC XO 168.2010MHZ LVPECL
Oscillators
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
168.201MHz
Frequency Stability :
±7ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
121mA
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Power Supplies :
3.3V
Operating Frequency :
168.201MHz
Series :
Si531
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
531AC168M201DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531AC168M201DGR
531AC168M201DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD