531AC000278DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
531AC000278DGR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 278.0000KHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
121mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si531
Frequency Stability :
±7ppm
Frequency :
278kHz
Voltage - Supply :
3.3V
Datasheets
531AC000278DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531AC000278DGR
531AC000278DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD