531AC000197DG
Mfr.Part #
531AC000197DG
Description
XTAL OSC XO 197.0000KHZ LVPECL
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Type :
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
121mA
Frequency Stability :
±7ppm
Frequency :
197kHz
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Datasheets
531AC000197DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AC000197DG
531AC000197DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD