531AB400M000DG
Mfr.Part #
531AB400M000DG
Description
XTAL OSC XO 400.0000MHZ LVPECL
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
121mA
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
400MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Operating Frequency :
400MHz
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Additional Feature :
Tray
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
±20ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%