531AB156M250DGR
Mfr.Part #
531AB156M250DGR
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Surface Mount :
yes
Frequency :
156.25MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
6
Frequency Stability :
±20ppm
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
121mA
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Operating Supply Voltage :
3.3V
Radiation Hardening :
No
Published :
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
156.25MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
531AB156M250DGR
Skyworks Solutions, Inc. 531AB156M250DGR
531AB156M250DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD