531AB133M333DG
Mfr.Part #
531AB133M333DG
Description
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
133.333MHz
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
121mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Si531
Published :
Operating Frequency :
133.333MHz
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Strip
Function :
Enable/Disable
Radiation Hardening :
No
Operating Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Datasheets
531AB133M333DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AB133M333DG
531AB133M333DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD