531AB000106DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
531AB000106DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 106.0000KHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
106kHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Output :
LVPECL
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si531
Current - Supply (Max) :
121mA
Base Resonator :
Crystal
Datasheets
531AB000106DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AB000106DG
531AB000106DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD