531AA19M4400DG
Mfr.Part #
531AA19M4400DG
Description
XTAL OSC XO 19.4400MHZ LVPECL
Frequency Stability :
±50ppm
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
19.44MHz
Operating Supply Voltage :
3.3V
Published :
6 Weeks
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
19.44MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Current - Supply (Max) :
121mA
Datasheets
531AA19M4400DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AA19M4400DG
531AA19M4400DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD