531AA172M500DG
Mfr.Part #
531AA172M500DG
Description
XTAL OSC XO 172.5000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Number of Terminations :
6
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Frequency Stability :
±50ppm
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
172.5MHz
Frequency :
172.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
121mA
Power Supplies :
3.3V
Datasheets
531AA172M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AA172M500DG
531AA172M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD