531AA156M251DG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
531AA156M251DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 156.2510MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Supplies :
3.3V
Packaging :
Strip
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
156.251MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Frequency :
156.251MHz
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
121mA
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVPECL
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Series :
Si531
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Number of Terminations :
6
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
531AA156M251DG
Skyworks Solutions, Inc. 531AA156M251DG
531AA156M251DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD