530UA1000M00DG
Mfr.Part #
530UA1000M00DG
Description
XTAL OSC XO 1.0000GHZ CML SMD
Current - Supply (Max) :
108mA
Power Supplies :
2.5V
Operating Frequency :
1000MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
XO (Standard)
Qualification Status :
Not Qualified
Frequency Stability :
±50ppm
Rise Time-Max :
0.35ns
Output :
CML
Additional Feature :
Tray
Frequency :
1GHz
Function :
Enable/Disable
Number of Terminations :
6
Supply Voltage :
2.5V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Nickel/Gold (Ni/Au)
Series :
Si530
Fall Time-Max :
0.35ns
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Datasheets
530UA1000M00DG
Skyworks Solutions, Inc. 530UA1000M00DG
530UA1000M00DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD