530TA74M2500DGR
Mfr.Part #
530TA74M2500DGR
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
74.25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
6
Current - Supply (Max) :
88mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage :
2.5V
Pbfree Code :
yes
Output :
CMOS
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Supplies :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Frequency :
74.25MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Datasheets
530TA74M2500DGR
Skyworks Solutions, Inc. 530TA74M2500DGR
530TA74M2500DGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD