530PC40M0000DG
Mfr.Part #
530PC40M0000DG
Description
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
Frequency Stability :
±7ppm
Current - Supply (Max) :
88mA
Additional Feature :
Tray
Operating Frequency :
40MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
40MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
CMOS
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Load Capacitance :
15pF
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm